Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه
فهرست مطالب

بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

در شرایط امروز بسیاری از نوجوانان دوست دارند که درآمد مستقل داشته باشند و بتوانند تا حدی از پس مخارج خود برآیند. به همین دلیل در این مقاله از جهاد دانشگاهی اصفهان می‌خواهیم بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه را معرفی کنیم تا افراد در این سن هم بتوانند به انجام کارهای دیگر مانند درس خواندن بپردازند و هم اینکه حس استقلال را تجربه کنند.

14راه کسب دامد برای نوجوانان در خانه

کارهای هنری، از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان دختر

یکی از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان دختر انجام کارهای هنری در منزل است. دختران نوجوان می‌توانند با شرکت در کلاس‌هایی مانند خیاطی، گل‌دوزی، ساخت اکسسوری‌ها و مواردی از این قبیل، یک مهارت پول‌ساز را یاد بگیرند و تا زمان رسیدن به سن بزرگسالی، برای خود درآمد مستقلی داشته باشند. البته ممکن است برخی از این کارها هزینه زیادی داشته یا به زمان نیاز داشته باشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای این لیست همراه ما باشید و یکی دیگر از گزینه‌ها را انتخاب کنید.

ادمین شبکه‌های اجتماعی یا پشتیبان سایت

ادمین شبکه های اجتماعی و یا پشتیبانی سایت

امروزه فروشگاه‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند یا یک سایت برای خود طراحی کرده‌اند؛ ادمین شبکه‌های اجتماعی یا پشتیبان سایت وظیفه دارد که چند ساعت در روز آنلاین شده و به سؤالات مشتریان پاسخ دهد. به همین دلیل می‌توان گفت که این مورد از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان از اینترنت است.

تدریس، بهترین شغل برای افراد زیر 18 سال

یکی از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه، تدریس است؛ اگر در زمینه‌های درسی مهارت دارید و می‌توانید مفاهیم را خوب منتقل کنید، کلاس‌های خصوصی با هم‌کلاسی‌ها یا پایه‌های پایین‌تر بگیرید. این کار را می‌توانید به صورت آنلاین و حضوری انجام دهید. علاوه بر این، اگر مهارت دیگری در زمینه کار با نرم‌افزارهای خاص یا کارهای هنری هم داشته باشید، می‌توانید با تهیه کردن فیلم یا به صورت آنلاین کلاس‌هایی را برای آموزش این موارد برگزار کنید.

طراحی سایت

یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان از اینترنت، طراحی سایت است؛ شما می‌توانید با یاد گرفتن این مهارت، مشتری‌ها را از طریق سایت‌های دورکاری جذب کرده و به این ترتیب به درآمد خوبی برسید. اگر به برنامه‌نویسی علاقه داشته باشید، طراحی سایت با کدنویسی می‌تواند درآمد زیادی برایتان به ارمغان بیاورد؛ در غیر این صورت، می‌توانید به سراغ یادگیری وردپرس بروید. برای یادگیری این مهارت می‌توانید در کلاس آموزش طراحی وب سایت در اصفهان شرکت کنید.

کار با فتوشاپ، از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

استفاده از فتوشاپ بهترین راه کسب درآمد در خانه

بهترین شغل برای افراد زیر 18 سال یادگیری کار با فتوشاپ و انجام کارهایی مانند طراحی لوگو، طراحی بسته بندی، ادیت عکس و فیلم یا طراحی رابط کاربری سایت است. یاد گرفتن فتوشاپ فرصتهای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و همواره جای رشد دارد؛ به همین دلیل با یاد گرفتن این نرم افزار می‌توانید روز به روز راه‌های بیشتری را برای رسیدن به درآمد به دست آورید. برای یاد گرفتن این نرم افزار پرکاربرد می‌توانید در کلاس آموزش فتوشاپ مقدماتی و دوره فتوشاپ پیشرفته شرکت کنید.

تایپ یا ویرایش متون

یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان دختر یا پسر، انجام کارهای مربوط به تایپ یا ویرایش متون است؛ در صورتی که در زمینه تایپ ده انگشتی مهارت داشته باشید، می‌توانید به راحتی از طریق سایت‌های دورکاری پروژه گرفته و این کار را انجام دهید. به این ترتیب نیازی نیست که از خانه بیرون بروید و هر ساعت از شبانه‌روز که خواستید، می‌توانید این کار را انجام دهید. حتی در زمینه متن‌های ساده هم می‌تواند تایپ را با گوشی انجام دهید.

تولید محتوا

امروزه بسیاری از سایت‌ها و پیج‌های اینستاگرام نیاز به تولیدکننده محتوا دارند؛ پس اگر خوب می‌نویسید، ادیت عکس و فیلم را بلدید یا می‌توانید در جلوی دوربین راحت صحبت کنید، به سراغ این سایت‌ها رفته و تولید محتوای متنی یا ویدئویی را بر عهده بگیرید. این کار از آن جهت از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه به شمار می‌رود که ساعت کاری شناوری دارد و با درس و مدرسه شما تداخلی ایجاد نخواهد کرد.

گیمر شدن، از هیجان‌انگیزترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان از اینترنت

گیمر شدن از هیجان انگیز ترین کارها برای کسب درامد برای نوجوانان

امروزه خیلی از افرادی که در سنین نوجوانی هستند به بازی‌های کامپیوتری علاقه دارند و حتی هزینه زیادی را صرف انجام این کار می‌کنند. اما یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه این است که از طریق همین بازی‌های کامپیوتری به درآمد برسند. برای این کار می‌توانید از شیوه‌های استریمینگ استفاده کنید یا با یادگیری برنامه‌نویسی، خودتان بازی‌های هیجان‌انگیز بسازید. می‌توان گفت که بهترین راه برای شروع ورود به این زمینه، شرکت در دوره آموزش اسکرچ در اصفهان است.

اجرای مراسمات در مدارس یا دیگر سازمان‌ها

اگر فن بیان خوبی دارید، از صحبت کردن در جمع نمی‌ترسید و می‌توانید یک جشن یا مراسم را به خوبی مدیریت کنید، می‌توانید وارد حوزه اجرا شوید که بهترین شغل برای افراد زیر 18 سال است. در این صورت هر مراسمی که در مدرسه‌های مختلف یا اداره گرفته می‌شود، به شما سپرده خواهد شد و می‌توانید از این طریق به درآمد برسید. اگر به این حوزه علاقه دارید، نقطه شروع آن شرکت در دوره فن بیان برای نوجوانان در اصفهان است که اعتمادبه‌نفس شما را تا حد زیادی بالا می‌برد.

خرید و فروش محصولات

از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان از اینترنت می‌توان به خرید و فروش محصول اشاره کرد؛ می‌توانید یک سرمایه اولیه از پدر یا مادر خود قرض گرفته و محصولاتی را به صورت عمده خریداری کنید. سپس با استفاده از شبکه‌های اجتماعی یا زدن سایت آنها را بفروشید و ضمن سود کردن، این پول را به پدر و مادرتان پس بدهید. حتی با این کار می‌توانید برای چند نفر از دوستان خود هم کارآفرینی کرده و یک بیزینس کوچک برای خودتان راه بیندازید.

بازاریابی یا بلاگر شدن

بازاریابی یا بلاگر شدن

امروزه خیلی از شرکت‌ها به دنبال بازاریاب با روابط عمومی بالا می‌گردند؛ پس اگر توانایی متقاعد کردن مشتری را دارید، از بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه بازاریابی است. شما می‌توانید تنها از طریق تلفن، به مشتریان زنگ بزنید و آنها را ترغیب کنید که محصولات را خریداری کنند. علاوه بر این، می‌توانید از طریق انتشار فیلم‌های آموزشی یا تجارب خود در شبکه‌های اجتماعی، فالوور جذب کرده و سپس با استفاده از تبلیغات یا شیوه‌های دیگر درآمد خوبی به دست آورید.

انجام پروژه‌های دانش‌آموزی یا دانشجویی، بهترین شغل برای افراد زیر 18 سال

امروزه در مدرسه و دانشگاه پروژه‌های زیادی را در زمینه‌های مختلف مانند تحقیق یا برنامه‌نویسی به عهده افراد می‌گذارند. پس اگر شما بلد باشید برنامه‌نویسی کنید، پاورپوینت بسازید، کارهای تحقیقاتی انجام دهید یا محاسبات را با استفاده از اکسل پیش ببرید، می‌توانید با انجام این پروژه‌ها به درآمد برسید. برای شروع به کار در این زمینه باید مهارت کار با کامپیوتر را داشته باشید؛ پس در دوره آموزش مهارت های هفتگانه ICDL شرکت کنید.

دیگر راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

به جز مواردی که تا اینجای کار گفتیم، راه‌های بسیار زیاد دیگری هستند که به نوجوانان کمک می‌کنند تا در خانه به درآمد برسند. از مهم‌ترین این شیوه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید انواع مواد غذایی و فروش آنها
 • فروش انواع صنایع دستی
 • ساخت پاکت یا جعبه‌های کادویی
 • ساخت شمع
 • میوه‌آرایی و گل‌آرایی
 • تدریس انواع زبان‌های خارجی
 • عکاسی
 • شاگردی یا فعالیت در مشاغل فنی به صورت پاره وقت
 • طراحی و نوشتن تبلیغات
 • طراحی و چاپ انواع تیشرت یا ماگ
 • نجات غریق
 • برنامه‌نویسی
 • بارگذاری صفحات و وارد کردن داده‌ها در سایت
 • کار در گروه‌های موسیقی

چگونه می‌توانیم کار پیدا کنیم؟

تا اینجای کار بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه را بیان کردیم؛ اما سوال اصلی اینجا است که چگونه می‌توانیم با استفاده از این روش‌ها به درآمد برسیم؟ بهترین راه این است که از همان سنین کم مشغول مهارت‌آموزی شوید و در حیطه‌ای که دوست دارید، فعالیت کنید. برای مثال یک زبان خارجی یاد بگیرید، یک ساز آموزش ببینید، مهارت‌های کامپیوتری را بیاموزید یا هر کار دیگری که می‌تواند در آینده به شما در پیدا کردن شغل کمک کند. ما در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان کلاس‌های زیادی را برگزار می‌کنیم که به شما در یاد گرفتن مهارت‌های جدید کمک می‌کنند.

سخن پایانی

امروزه راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه بسیار متنوع شده‌اند و هر فردی با هر علاقه‌ای می‌تواند زمینه کاری موردنظر خود را پیدا کند. تنها نکته مهم این است که از سنین کودکی فرزندان خود را در کلاس‌هایی بگذارید که مهارت‌های کاربردی را به آنها یاد می‌دهند و به آنها فرصت دهید که این مهارت‌ها را توسعه دهند. در این مقاله تعداد از راه های کسب درآمد برای نوجوانان از اینترنت یا راه‌های دیگر را بیان کردیم.

سوالات متداول

بهترین شغل برای افراد زیر 18 سال چیست؟

بهترین شغل برای افراد زیر 18 سال شغلی است که در خانه قابلیت انجام داشته و بتوان آن را به صورت شناور در ساعت‌های مختلف روز انجام داد.

بهترین راه های کسب درآمد برای نوجوانان در فصل تابستان چیست؟

به طور معمول شاگردی کردن در کنار اساتید فنی، تدریس مهارت‌های متفرقه یا خرید و فروش از جمله بهترین راه‌ها برای کسب درآمد در فصل تابستان هستند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی