Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
مزایای کلاس های آنلاین
فهرست مطالب

مزایای کلاس های آنلاین چیست؟

امروزه بسیاری از افراد به دلیل مشغله‌‌های کاری که دارند یا عدم دسترسی به آموزشگاه‌های باکیفیت ترجیح می‌دهند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند. شاید از دید برخی افراد کلاس‌های مجازی نتوانند به کیفیت دوره‌‌های حضوری برگزار شوند؛ اما ما در این مقاله از جهاد دانشگاهی واحد اصفهان می‌خواهیم شما را با مزایای کلاس های آنلاین آشنا کنیم.

1- محدود نشدن به مکان جغرافیایی

محدود نشدن به مکان جغرافیایی از مزایای کلاس های آنلاین

اگر می‌خواهید بدانید که یکی از مهمترین مزایای کلاس مجازی چیست؟ باید بگوییم که این کلاس‌ها هیچ محدودیت جغرافیایی برای شما ایجاد نمی‌کنند. به این معنا که می‌توانید در دوره‌‌هایی از سرتاسر جهان شرکت کنید و حتی مدرک پایان دوره دریافت نمایید. این گزینه از مزایای کلاس های آنلاین برای افرادی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند، بسیار مهم خواهد بود؛ زیرا می‌توانند تنها با داشتن اتصال به اینترنت، از آموزش‌های روز در سرتاسر کشور بهره مند شوند. حتی می‌توانید زمانی که در سفر هستید در کلاس شرکت کنید و نگران از دست دادن موقعیت آموزشی نباشید.

2- عدم محدودیت در انتخاب آموزشگاه و معلم

یکی دیگر از فواید کلاس آنلاین این است که تنها به آموزشگاه‌ها یا معلم‌های شهر خودتان محدود نخواهید شد و می‌توانید با بهترین اساتید کلاس داشته باشید. در نتیجه حتی اگر رشته موردنظر در شهر شما وجود نداشته باشد، به راحتی می‌توانید علاقه خود را دنبال کنید و آن را از طریق شرکت در کلاس‌های آنلاین یاد بگیرید. برای مثال فرض کنید که می‌خواهید گرافیست شوید، اما هنرستانی در شهر شما وجود ندارد که بتواند مهارت‌های لازم برای این رشته را به شما بیاموزد. در نتیجه می‌توانید با شرکت در دوره فتوشاپ مقدماتی و دوره آموزشی فتوشاپ پیشرفته به صورت آنلاین، بخش زیادی از مهارت‌های موردنیاز این رشته را یاد بگیرید و با دریافت مدرک معتبر از جهاد دانشگاهی، مشغول به کار شوید.

3- حذف شدن هزینه و زمان رفت و آمد از مزایای کلاس های آنلاین

حذف شدن هزینه و زمان رفت و آمد از مزایای کلاس های آنلاین

از دیگر مزایای کلاس های مجازی می‌توان به حذف شدن هزینه رفت و آمد اشاره کرد. شما می‌توانید به راحتی در خانه خودتان بنشینید و بدون نیاز به بیرون رفتن، همه چیز را یاد بگیرید. این موضوع برای افراد معلولی که امکان خروج از منزل را ندارند، بسیار اهمیت دارد و می‌تواند فرصت‌های زیادی را در اختیار آن‌ها قرار دهد. از سوی دیگر شما می‌توانید به جای تلف کردن وقت و هزینه خود در ترافیک، آن‌ها را برای انجام کار‌های مهمتری صرف کنید.

4- به صرفه بودن، از مهمترین فواید کلاس آنلاین

اگر می‌خواهید بدانید که یکی از اصلی‌ترین مزایای کلاس مجازی چیست؟ باید به اقتصادی بودن این کلاس‌ها اشاره کنیم. از آنجا که کلاس‌های آنلاین نیاز به مکان فیزیکی ندارند و هزینه‌‌هایی مانند اشغال کلاس، برق، صندلی و سایر تجهیزات حذف خواهند شد، خیلی از آموزشگاه‌ها این کلاس‌ها را با دریافت هزینه کمتری برگزار می‌کنند. برای مثال شهریه دوره ICDL در حالت آنلاین در مقایسه با حالت حضوری، حدود 10 درصد کمتر است.

5- دسترسی به منابع بی انتها

دسترسی به منابع بی انتها از مزایای کلاس های آنلاین

از دیگر مزایای کلاس های آنلاین می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما هیچ محدودیتی در دسترسی به منابع نخواهید داشت و حتی می‌توانید در ضمن برگزاری کلاس هم از طریق اینترنت، به جواب سوالات خودتان برسید. این در حالی است که در بیشتر کلاس‌های حضوری استفاده از اینترنت و تلفن همراه را محدود می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که با پیدا شدن یک اشکال، تمرکز شرکت‌کننده به هم بریزد و نتواند به جواب موردنظر خود برسد.

6- کاهش اضطراب از مهمترین مزایای کلاس های آنلاین

خیلی از افراد با امتحان دادن به صورت حضوری مشکل دارند و دچار استرس می‌شوند؛ در چنین مواردی شما می‌توانید از مزایای کلاس های مجازی استفاده کرده و بدون نگرانی امتحان خود را بدهید. در این امتحانات شما در یک محیط آشنا قرار می‌گیرید و حرکات سایر افراد تمرکزتان را به هم نخواهد زد. در نتیجه می‌توانید به سادگی از پس هر امتحان سختی برآیید. البته برای جلوگیری از تقلب، معمولا زمان امتحان‌های آنلاین از حضوری کمتر است؛ اما شما با شرکت مداوم در کلاس می‌توانید به راحتی این زمان را مدیریت کنید.

7- امکان تقویت رزومه

خیلی از افراد می‌خواهند برای استخدام در شرکت‌ها یا مهاجرت کردن به کشور‌های دیگر، رزومه خود را تقویت کنند؛ اما به آموزشگاهی با مدرک معتبر دسترسی ندارند. اما یکی از مزایای کلاس های آنلاین این است که امکان دسترسی به آموزشگاه‌های معتبر را که مدرک قابل ترجمه به شما ارائه دهند، فراهم می‌کند. بنابراین شما می‌توانید خیلی راحت با شرکت در این دوره‌‌های آنلاین روزمه خود را تقویت کرده و برای استخدام یا دریافت کمک هزینه‌‌های تحصیلی درخواست بدهید.

8- امکان مرور مطالب

امکان مرور مطالب از مزایای کلاس های آنلاین

از دیگر فواید کلاس آنلاین می‌توان به امکان مرور مطالب پس از برگزاری کلاس اشاره کرد. خیلی از اساتید دوره‌‌ها را ضبط کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند تا در صورت قطع شدن صدا یا تصویر در حین کلاس، بتوانید بعد آن‌ها را مشاهده کنید. بنابراین نیازی به جزوه برداری در حین کلاس نخواهید داشت و می‌توانید با مشاهده دوره ضبط شده جزوه خود را کامل کرده یا مباحث را مرور کنید.

9- امکان یادگیری با شیوه شخصی

آیا می‌دانید یکی از جالب‌ترین مزایای کلاس مجازی چیست؟ اینکه شما می‌توانید همه چیز را به شیوه خودتان یاد بگیرید و دیگر به شیوه‌‌های ارائه شده در کلاس محدود نخواهید شد. به این ترتیب می‌توانید تمام تمرکزتان را بر روی شیوه‌‌های شخصی یادگیری قرار دهید و با سرعت مختص خودتان پیش بروید.

سخن پایانی

امروزه شما می‌توانید با شرکت در کلاس‌های آنلاین از بهترین دوره‌‌های برگزارشده در کشور استفاده کنید و گواهینامه‌‌های معتبر دریافت نمایید. جهاد دانشگاهی اصفهان هم برای بهره بردن از این فرصت، بسیاری از دوره‌‌های خود را به صورت آنلاین برگزار کرده که می‌توانید فهرست آن‌ها را با کلیک بر روی لینک دوره‌ های آموزشی جهاد دانشگاهی مشاهده نمایید. در این مقاله به بررسی مهمترین مزایای کلاس های آنلاین پرداختیم تا نگرانی شما از بابت کم بازده بودن این کلاس‌ها برطرف شود.

سوالات متداول

مهمترین مزایای کلاس مجازی چیست؟

حذف شدن هزینه‌‌های رفت و آمد و صرفه جویی در وقت از مهمترین مزایای کلاس های آنلاین است.

آیا اعتبار گواهینامه دریافت شده از دوره‌‌های آنلاین با حضوری متفاوت است؟

خیر. گواهینامه ای که برای دوره‌‌های آنلاین صادر می‌شود، از نظر اعتبار هیچ تفاوتی با گواهینامه دوره‌‌های حضوری نخواهد داشت.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

نمونه گواهی پایان دوره های جهاد دانشگاهی