دوره آمادگی آزمون دولینگو

دوره آمادگی آزمون دولینگو

دسترسی سریع

ارتباط با استاد

امکان بازگشت وجه

بررسی اجمالی


آزمون زبان دولینگو   Duolingo English Test یک آزمون آنلاین جهت سنجش مهارت دانشجویان و دانش آموزان در سطح بین المللی، در زمینه زبان انگلیسی است.

آزمون زبان دولینگو برخلاف آزمون های رایج از جمله آیلتس و تافل، نیازی به حضور فیزیکی متقاضی در محل آزمون و انجام ثبت نام و رزرو زودهنگام ندارد. این آزمون می تواند در هر زمان و در هر مکانی، متناسب با خواست متقاضی، تنها از طریق دسترسی به یک کامپیوتر، انجام بگیرد.
کل آزمون دولینگو کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و نکته جالب دیگر اینکه نتیجه این آزمون در کمتر از 48 ساعت آماده شده و بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای می تواند برای تعداد نا محدودی از موسسات و دانشگاه ها به اشتراک گذاشته شود.
این آزمون در اصل از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت نخست آن که مورد ارزیابی و سنجش و نمره دهی قرار می گیرد شامل سوال های مختلفی در زمینه listening، speaking، writing و reading است و قسمت دوم آن که برای دانشگاه و یا موسسه های مقصد ارسال می شود در برگیرنده یک مصاحبه ویدئویی کوتاه و یک رایتینگ می باشد. نتایج این آزمون بر اساس یک بازه مابین 10 تا 160 گزارش می شود.
این آزمون مانند TOEFL و IELTS، چهار مهارت زبانی: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را شامل می‌شود. اما این آزمون به صورت تطبیقی برگزار می شود! یعنی با توجه به پاسخ هایی که شما به سوالات قبل دادید، سوالات بعدی می تواند سخت تر و یا حتی آسان تر باشد، خب به طبع اگر سوال های سختی گیر شما بیافتد نویدبخش سطح بالای زبان شما است.

منظور از تطبیقی یا Adaptive بودن آزمون دولینگو چیست؟
دولینگو آزمونی تطبیقی است به این معنا که روند تست، پرسش به پرسش جلو می رود. در آزمون های تطبیقی هر پرسش بر اساس عملکرد داوطلب در پرسش قبلی نشان داده می‌شود. برای نمونه اگر به سوالات پاسخ درست داده شود، آنها یکی پس از دیگری دشوارتر می‌شود. مادامی که به پرسش‌ها پاسخ درست بدهید سطح دشواری آنها هم افزایش خواهد یافت. اما اگر به پرسشی پاسخ غلط بدهید سطح دشواری کاهش می‌یابد تا شما مجددا توانایی ارائه پاسخ درست به پرسش‌ها را بیابید و پس از آن دوباره سوالات سخت خواهند شد. هدف از آزمون‌های تطبیقی ارائه سؤالاتی است که سطح دشواری آنها منطبق بر میزان مهارت و دانش داوطلبان است. در واقع آزمون دولینگو براساس توانایی شما در زبان انگلیسی سوالاتش را طراحی می‌کند، بنابراین در مقایسه با آزمونهای سنتی، به طور دقیق‌تر و کارآمدتر مهارت شما مورد ارزیابی قرار میگیرد.

مزایای  آزمون دولینگو چیست؟
– کوتاه بودن آزمون ( 1 ساعت) در مقایسه با آیلتس و تافل ( +3 ساعت)
– هزینه کمتر (49$) در مقایسه با آیلتس و تافل
– عدم نیاز به حضور فیزیکی در مراکز آزمون
– امکان انجام آزمون در اتاق شخصی فراگیر
-امکان ارسال کارنامه برای تعداد نا محدودی از موسسات و کالج ها
-ارسال نمره آزمون در کمتر از 48 ساعت پس از آزمون

چگونه می‌توانم آزمون Duolingo را انجام دهم؟

اولین تصور از امتحان های آنلاین، قابلیت تقلب نامحسوس در آن است که به ذهن برخی خطور می کند. اما در آزمون دولینگو از این خبر ها نیست و آزمون گیرنده ها ضوابط دقیق و سختی را در نظر گرفته اند تا از صحت نمرات شما اطمینان کامل را کسب کنند.
شرط اول و بدیهی آزمون دولینگو این است که تنها باشید، همانطور که در آزمون حضوری به تنهایی امتحان می دهید. هیچکسی نمی تواند در طول امتحان با شما ملاقات یا صحبت کند. نباید از پنجره مربوط به امتحان در مرورگر خود خارج شوید. قبل از آزمون دستورالعملی وجود دارد که باید آن را مطالعه کنید.
نکته دیگری که وجود دارد این است که شما حق یادداشت برداری را در طول امتحان ندارید، چرا که سوالات کوتاه هستند و نیازی به یادداشت برداری نیست.
شما مجاز هستید در هر ماه دوبار این آزمون را به طورانجام دهید اما اگر در حین امتحان شما به مشکل فنی برخوردید و اینترنت شما قطع شد و یا مشکلی از سرور به وجود بیاید، این آزمون مشکل دار برای شما به حساب نمی آید.
پس از ثبت نمرات، شما می‌توانید آن‌ها را از صفحه نتایج به مؤسسات و دانشگاه‌های مدنظر ارسال کنید. محدودیتی برای تعداد گزارش‌های ارسال‌شده وجود ندارد.

تفاوت آزمون دولینگو Duolingo با آزمون آیلتس  و تافل 

هدف دولینگو آزمونی را طراحی کند که برای کشورهای در حال توسعه ارزان باشد و هم از هر نقطه از دنیا بتوان با داشتن اینترنت آزمون داد و هم معیار سنجش سطح زبان بر اساس الگوهای استانداردتری پیش رود. به طور کل برای مقایسه می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

هزینه آزمون: هزینه آزمون دولینگو تنها ۴۹ دلار است، درحالی که آزمون‌های آیلتس و تافل هرکدام به ترتیب ۲۱۵ و ۲۲۵ دلار می‌­باشند.

زمان برگزاری آزمون: آزمون دولینگو را می‌توان در هر زمان از شبانه روز، در ۳۶۵ روز سال و در هر جایی که هستید انجام دهید ولی دو آزمون دیگر تقریبا هر ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار برگزار می‌شود.

محل برگزاری: آزمون دولینگو فقط به صورت آنلاین برگزار می‌شود که برای همه افراد در دسترس باشد. اما آزمون‌های تافل و آیلتس در موسسه‌های خاص به صورت آنلاین برگزار می‌شود که باید از قبل ثبت نام کرده باشید. (البته به دلیل موضوع شیوع کرونا، برای آیلتس، آزمون IELTS Indicator و برای آزمون تافل هم آزمون تافل در خانه با کمک سایت ProctorU راه‌اندازی شد که متاسفانه در کشور ایران این آزمونها برگزار نمی‌شود).

منابع و کتاب برای مطالعه: به دلیل جدید بودن آزمون دولینگو، به اندازه کافی کتاب برای مطالعه و یادگیری تکنیک‌های پاسخ دهی وجود ندارد، در حالی که برای تافل و آیلتس انواع کتاب‌های آموزشی وجود دارد و طیف وسیعی از اساتید این حوزه فعال می‌باشند.

مدت زمان آزمون: مدت زمان برگزاری آزمون کتبی آیلتس (به غیر از آزمون شفاهی) ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه و آزمون تافل ۳ ساعت است، اما تمام مراحل آزمون دولینگو از ابتدا تا انتها، کمتر از یک ساعت طول می­‌کشد.

نوع سوالات و آزمون: در آزمون های تافل و آیلتس نوع سؤال را بر اساس هر چهار مهارت، Listening، Reading، Writing و Speaking مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ولی در آزمون دولینگو سوالات متفاوت است و محدود به یک قالب ثبات نیست.

آزمون زبان انگلیسی دولینگو، آزمونی انطباقی (ADAPTIVE) است که سطح زبان انگلیسی افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری شان نیست را می‌سنجد که یعنی آزمون پرسش به پرسش جلو می‌رود. در یک آزمون انطباقی هر پرسش بر اساس عملکرد داوطلب در پرسش قبلی در برابر وی ظاهر می‌شود. در واقع آزمون دولینگو براساس توانایی شما در زبان انگلیسی سوالاتش را طراحی می‌­کند، بنابراین در مقایسه با آزمون­‌های سنتی، به طور دقیق‌­تر و کارآمدتری مهارت‌ها را مورد ارزیابی قرار می­‌دهد.

زمان اعلام نتایج آزمون: تنها بعد از دو روز از زمان انجام آزمون دولینگو، نتیجه آن را دریافت خواهید کرد، اما نتایج آزمون­‌های تافل و آیلتس بین ۱۰ تا ۱۳ روز زمان نیاز دارد تا به دست شما برسد.

هزینه ریپورت کارنامه: مزیت آزمون دولینگو و آیلتس نسبت به آزمون‌ تافل این است که بدون پرداخت هیچ­­گونه هزینه‌ای، می­‌توانید کارنامه را از صفحه نتیجه خود به هر تعداد دانشگاه یا مدرسه در سراسر جهان ارسال کنید. این در حالی است که اگر بخواهید نمرات آزمون تافل خود را به بیش از ۴ دانشگاه ارسال کنید، به ازای هر کالج یا دانشگاه باید ۲۰ دلار بپردازید.

ارسال کارنامه با فایل مهارت: در بخش سوم آزمون دولینگو که Video Interview & Writing Sample نام دارد، یک مصاحبه ویدئویی و یک نمونه از Writing از شما گرفته می‌شود که در نمره کارنامه بی‌تاثیر است ولی می‌توان به همراه نمره کارنامه، آن را برای استاد یا دانشگاه فرستاد. در حقیقت فرصت نشان دادن توانایی شما در زبان انگلیسی با ارسال مصاحبه ویدئویی و یک نمونه از Writing شما را فراهم می‌سازد. اما در آزمون تافل و آیلتس فقط کارنامه به صورت عددی با ریز نمرات هر مهارت ارسال می‌شود.

وسایل مورد نیاز برای شرکت در آزمون Duolingo

گذرنامه، گواهینامه ی رانندگی یا کارت ملی معتبر
یک اتاق آرام و روشن
60 دقیقه زمان آزاد
اتصال به اینترنت قوی و مطمئن
یک کامپیوتر
کامپیوتر شما نیز باید قادر به ارائه یک مرورگر پشتیبانی شده، دوربین جلو، میکروفن و بلندگو باشد تطبیقی و کامپیوتری بودن آزمون دولینگو سبب می‌شود، نحوه نمره دهی این آزمون کاملا اتوماتیک و سریع باشد.
برای سوالات جای خالی، انتخاب واژه انگلیسی درست، گوش دادن و نوشتن جمله، نمره‌دهی براساس درست یا غلط بودن پاسخ شماست. اما هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی نمره‌دهی برای سوالات خواندن و صحبت کردن در دسترس نیست، اما احتمالا نمره این نوع از سوالات آزمون دولینگو براساس الگوریتمی محاسبه می‌شود که مواردی از قبیل سرعت صحبت کردن، مدت زمان مکث ها و زیر و بمی صدا و لهجه را مورد ارزیابی قرار می دهد.

نمره بندی آزمون دولینگو بین 10 تا 160 می باشد که بر اساس نمره ی کسب شده، در 5 سطح دانش و مهارت شرکت کننده را تعیین میکند و دسته بندی آن به شرح زیر است:

نمره بین 10 تا 55: اطلاعات بسیار پایه ای در زبان انگلیسی و درک محدود از آن
نمره بین 60 تا 85: توانایی درک اطلاعات و مطالب اصلی در مکالمه و متون روزمره مثل تحصیل و کار
نمره بین 90 تا 115: مهارت در برقراری ارتباط و درک اکثر موضوعات حتی مطالب نا آشنا
نمره بین 120 تا 160: تسلط بر زبان انگلیسی مکتوب و همچنین مکالمات محاوره ای روزمره و قابلیت استفاده از این زبان با تسلط کامل

ساختار آزمون انگلیسی دولینگو Duolingo
آزمون دولینگو به طور کلی به ۳ بخش تقسیم می‌شود که به شرح زیر هستند:

مقدمه
این بخش که با عنوان Quick Setup شناخته می‌شود در حقیقت مقدمه‌ای بر DET است که قوانین و احتیاجاتی که باید در آزمون رعایت شود را به داوطلب معرفی می‌کند. زمان اختصاص یافته به این بخش برابر ۱۰ دقیقه بوده و نمره‌ای نیز به آن تعلق نمی‌گیرد.

سؤلات تطبیقی
سؤالات تطبیقی و یا همان Adaptive Questions را می‌توان به عنوان بخش اصلی آزمون دولینگو درنظر گرفت. در این بخش، مهارت داوطلبین در زمینه‌های شنیداری، مکالمه، خواندن و نوشتاری سنجیده می‌شود. زمان اختصاص یافته به این بخش از آزمون نیز برابر ۲۵ دقیقه است. همچنین زمان اختصاص یافته به هر سؤال، متفاوت بوده و در ابتدای سؤال به داوطلبین نمایش داده می‌شود. نکته‌ای دیگر درباره سؤالات این بخش این است که نوع سؤال (سؤالِ پاسخ کوتاه، سؤال شنیداری، جای خالی، خواندن و مکالمه و…) نیز در ابتدای سؤال در کادری با عنوان Question Type به داوطلبین نمایش داده می‌شود.

مصاحبه ویدیویی و نمونه نوشتاری
داوطلبین در این بخش که با عنوان Video Interview & Writing Sample شناخته می‌شود باید به تعدادی سؤال تشریحی که به پیش‌نیاز آموزشی نیز نیاز ندارد (Open-ended prompts) پاسخ دهند. علیرغم اینکه نمره‌ای به این بخش تعلق نمی‌گیرد اما پاسخ داوطلبین به مؤسسه‌ای که نمرات را دریافت می‌کند ارسال خواهد شد. زمان اختصاص یافته به این بخش نیز ۱۰ دقیقه است. نکته دیگری که باید به درباره این بخش بدانید این است که سؤالات بخش نوشتاری و مصاحبه ویدیویی بر اساس عملکرد داوطلبین در آزمون دولینگو تعیین می‌شود. در حقیقت این بخش از آزمون به دو قسمت تفکیک می‌شود که داوطلبین در بخش اول باید به صورت شفاهی به مدت ۱ تا ۳ دقیقه به یکی از موضوعات انتخابی پاسخ داده و در بخش دوم به یکی از موضوعات انتخابی پاسخ نوشتاری بدهند که زمان اختصاص یافته به این بخش نیز ۱ تا ۳ دقیقه است. آنها همچنین برای هر کدام از این بخش‌ها به مدت ۳۰ ثانیه زمان دارند تا موضوع را انتخاب کنند و برای پاسخ آماده شوند.

نمره آزمون دولینگو Duolingo
نمره آزمون دولینگو از ۱۰ تا ۱۶۰ متغیر است که داوطلبین بسته به نمره‌ای که میگیرند به گروه‌های مختلف تقسیم می‌شوند. در ادامه علاوه بر تقسیم‌بندی‌های مختلف به نمره معادلِ تافل و آیلتس هر گروه نیز می‌پردازیم.

معادل سازی نمرات: معادل سازی که برای نمره آزمون دولینگو Duolingo به نمرات آزمون‌های آیلتس و تافل در نظر گرفته شده است به شرح زیر است:

Duolingo IELTS Duolingo TOEFL
10 1.5 75 44-49
15 2 80 50-55
20-25 2.5 85 56-61
30-40 3 90 62-67
45-50 3.5 95 68-73
55-60 4 100 74-79
65-70 4.5 105 80-85
75-80 5 110 86-91
85-90 5.5 115 92-96
95-100 6 120 97-102
105-110 6.5 125 103-107
115-120 7 130 108-112
125-130 7.5 135 118-115
135-140 8 140 116-118
145-150 8.5 145 119
155-160 9 150-160 120

 

 

 

برنامه آموزشی

  • روزهای برگزاری:

    روزهای فرد ساعت 20 تا 21:30

    هیچ موردی در این بخش وجود ندارد

نقد و بررسی

‫5 ستاره
0
‫4 ستاره
0
‫3 ستاره
0
‫2 ستاره
0
‫1 ستاره
0
0.0
0 امتیاز

اولین نفری باشید که درباره “دوره آمادگی آزمون دولینگو” دیدگاه خود را می نویسید!