گروه زبان غیر انگلیسی

معرفی دوره

هدف و اهمیت یادگیری زبان عربی

امروزه برای ایجاد ارتباط و تفاهم مشترک با مردم کشورهای عربی با سفر به آن کشورها و گوش دادن به رادیو و تلویزیون و خواندن مطبوعات ورود به شبکه اطلاعات گسترده جهانی اینترنت و … که به زبان عربی ارائه می شود، آموزش زبان عربی و مکالمه ی آن در کنار زبان مادری از ضروریات این ارتباط و تفاهم متقابل شمرده می شود. اگر میخواهید با دانستن یک زبان زنده دنیا آشنا شوید جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با همکاری اساتید متخصص، آموزشهای تخصصی زبان عربی به شما این امکان را خواهد داد.

آموزش زبان عربی در مرکز آموزش شماره 3( مرکز هشت بهشت) برگزار می شود.

متد تدریس

جهاددانشگاهی اصفهان با بهره گیری از جدیدترین روش های آموزش و با استفاده از مجموعه کتابهای الحوارات العربیه الحدیثه در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته برگزار می‌گردد.
برای تدریس درس مکالمه زبان عربی از رسانه های دیداری مانند فیلم و تصویر، رسانه های شنیداری همچون لوح فشرده، برنامه های آموزشی رادیویی و رسانه های نوشتاری مانند کتابهای درسی، مجله، روزنامه و جزوات مرتبط، که به صورت ارتباط تعاملی بین فراگیر و مدرس می باشد،استفاده می شود.

سطوح آموزش

  • الحوارات العربیه الحدیثه جلد اول:مکالمه عربی 1
  • الحوارات العربیه الحدیثه جلد دوم:مکالمه عربی 2
  • الحوارات العربیه الحدیثه جلد سوم:مکالمه عربی 3

نحوه برگزاری

در مرکز هشت بهشت جهاددانشگاهی واحد اصفهان آموزش مکالمه زبان عربی در 3 ترم فشرده که هر ترم معادل 42 ساعت آموزشی می باشد در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته تشکیل می گردد.

زبان عربی ترمیک
ترم عنوان سطح سطح کتاب تعداد جلسات ساعت آموزشی
1 مکالمه عربی 1 مقدماتی الحواریات العربیه الحدیثه جلد اول 21 42
2 مکالمه عربی 2 متوسطه الحواریات العربیه الحدیثه جلددوم 21 42
3 مکالمه عربی 3 پیشرفته الحواریات العربیه الحدیثه جلدسوم 21 42