گروه زبان انگلیسی

بررسی اجمالی

واحد اصفهان از سالهای 1372، فعالیت آموزشی خود را با گروه زبان انگلیسی آغاز نمود و این امر، واحد را تبدیل به یکی از قطب های بزرگ آموزش زبانهای خارجه در کشور کرده است.  جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، از سال 1372 فعالیت آموزشی خود را با برگزاری دوره های آموزش زبان های خارجه در دو سطح عمومی و تخصصی آغاز نمود و در حال حاضر گروه زبانهای خارجه دوره های ذیل را بطور منظم و مستمر برگزار می نماید.

دوره های عمومی زبان انگلیسی (بزرگسالان، کودکان و نوجوانان)

دوره های آمادگی آزمون های بین المللی

دوره های تخصصی زبان انگلیسی

دوره های نیاز محور (خصوصی و نیمه خصوصی)

دوره­ های تخصصی:

زبان آموزانی که از لحاظ سطح و دانش عمومی زبان به سطح قابل قبولی رسیده اند، می توانند در دوره های تخصصی شرکت کنند. در دوره های تخصصی که شامل آمادگی آزمون های داخل کشور یا بین المللی همچون IELTS, TOFFEL, PTE  می­ شود، توجه معطوف به آموخته های فراگیران و آموزش  general proficiency است تا فراگیران آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون ها کسب کنند. در این دوره ها اسکیل و تکنیک­های مخصوص  آزمون مورد نظر تدریس می­ شود که برای هر آزمون هم متفاوت خواهد بود. محدوده آموزش تکنیک ها در دوره های تخصصی با توجه به نمره مورد نیاز تعریف شده و بعد از گذراندن این دوره ها فراگیر می­تواند در صورت تمایل به کسب نمره بالاتر در دوره های اختیاری کارگاهی شرکت کند تا به صورت ویژه بر تکنیکی خاص تمرکز و نمره بالاتری را کسب نماید.

به عنوان مثال آزمون PTE یکی از آزمون­های زبانی در دنیاست که همانند IELTS, TOFFEL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون شامل بیست  TASK  بوده و با استفاده از کامپیوتر انجام و در تصحیح آن هم دخالت انسانی وجود ندارد. در این آزمون هم مثل مابقی آزمون­ها فراگیر نیاز دارد که دانش عمومی بهتری داشته باشد.

از دیگر دوره های آمادگی آزمون که در جهاد دانشگاهی برگزار می­شود میتوان به دوره Tolimo, MCHE اشاره نمود. آزمون تولیمو یکی از آزمون‌های استاندارد تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است که در ایران و توسط سازمان سنجش طراحی و برگزار می‌شود. لازم به ذکر است  کسب نمره قابل قبول در این آزمون برای تحصیل در مقطع دکترا یا افرادی که تمایل دارند از بورسیه اعزام به خارج از کشور استفاده کنند لازم است.این آزمون در سه بخش و با  140 سؤ ال برگزار می­شود.

دوره­ های عمومی:

شرکت کنندگان این دوره شامل دو گروه می­ شوند: زبان­ آموزانی که هدف آنها تقویت سطح عمومی زبان است و قصد شرکت در آزمون را ندارند. گروه دوم هم شامل فراگیرانی است که برای شرکت در آزمون های بین­ المللی نیاز به ارتقاء سطح عمومی زبان دارند. دوره های زبان عمومی بزرگسال در جهاد دانشگاهی شامل تدریس کتابهای   American English file و Top notch می­شود.

1- American English file

این دوره ی جذاب و پربازده مناسب فراگیرانی است که محدودیت زمانی داشته یا قصد مهاجرت یا شرکت در آزمون های بین المللی دارند. این دوره در قالب 6 ترم 58جلسه ای برگزار می­شود.

2- Top notch

از ویژگی های این دوره به روز و محبوب میتوان به عدم فشردگی ارائه مطالب، سرعت متناسب با سبک یادگیری فراگیران و تمرکز بر روی قابلیت های شفاهی و مکالمه ای فراگیران اشاره نمود .

نقد و بررسی

‫5 ستاره
2
‫4 ستاره
0
‫3 ستاره
0
‫2 ستاره
0
‫1 ستاره
0
5.0
2 رتبه بندی
 1. پری

  سلام.برای آزمون کارشناسی ارشد آموزش زبان دوره آنلاين ندارید?

  • eaadmin

   سلام. متاسفانه در حال حاضر دوره آنلاین جهت کارشناسی ارشد آموزش زبان در سایت موجود نیست.

 2. Susan

  سلام.دوره ای برای اموزش مترجم در جهاد دارید؟

  • eaadmin

   سلام
   لطفا با کارشناسان آموزش در تماس باشید

 3. eaadmin

  سلام
  به این آدرس مراجعه کنید:
  danesh.jdisf.ir

یک بررسی اضافه کنید