گروه زبان انگلیسی

بررسی اجمالی

واحد اصفهان از سالهای ۱۳۷۲، فعالیت آموزشی خود را با گروه زبان انگلیسی آغاز نمود و این امر، واحد را تبدیل به یکی از قطب های بزرگ آموزش زبانهای خارجه در کشور کرده است.  جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، از سال ۱۳۷۲ فعالیت آموزشی خود را با برگزاری دوره های آموزش زبان های خارجه در دو سطح عمومی و تخصصی آغاز نمود و در حال حاضر گروه زبانهای خارجه دوره های ذیل را بطور منظم و مستمر برگزار می نماید.

دوره های عمومی زبان انگلیسی (بزرگسالان، کودکان و نوجوانان)

  • دوره های آمادگی آزمون های بین المللی
  • دوره های تخصصی زبان انگلیسی
  • دوره های نیاز محور (خصوصی و نیمه خصوصی)

دوره­ های تخصصی:

زبان آموزانی که از لحاظ سطح و دانش عمومی زبان به سطح قابل قبولی رسیده اند، می توانند در دوره های تخصصی شرکت کنند. در دوره های تخصصی که شامل آمادگی آزمون های داخل کشور یا بین المللی همچون IELTS, TOFFEL, PTE  می­ شود، توجه معطوف به آموخته های فراگیران و آموزش  general proficiency است تا فراگیران آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون ها کسب کنند. در این دوره ها اسکیل و تکنیک­های مخصوص  آزمون مورد نظر تدریس می­ شود که برای هر آزمون هم متفاوت خواهد بود. محدوده آموزش تکنیک ها در دوره های تخصصی با توجه به نمره مورد نیاز تعریف شده و بعد از گذراندن این دوره ها فراگیر می­تواند در صورت تمایل به کسب نمره بالاتر در دوره های اختیاری کارگاهی شرکت کند تا به صورت ویژه بر تکنیکی خاص تمرکز و نمره بالاتری را کسب نماید.

به عنوان مثال آزمون PTE یکی از آزمون­های زبانی در دنیاست که همانند IELTS, TOFFEL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون شامل بیست  TASK  بوده و با استفاده از کامپیوتر انجام و در تصحیح آن هم دخالت انسانی وجود ندارد. در این آزمون هم مثل مابقی آزمون­ها فراگیر نیاز دارد که دانش عمومی بهتری داشته باشد.

از دیگر دوره های آمادگی آزمون که در جهاد دانشگاهی برگزار می­شود میتوان به دوره Tolimo, MCHE اشاره نمود. آزمون تولیمو یکی از آزمون‌های استاندارد تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است که در ایران و توسط سازمان سنجش طراحی و برگزار می‌شود. لازم به ذکر است  کسب نمره قابل قبول در این آزمون برای تحصیل در مقطع دکترا یا افرادی که تمایل دارند از بورسیه اعزام به خارج از کشور استفاده کنند لازم است.این آزمون در سه بخش و با  140 سؤ ال برگزار می­شود.

دوره های آموزشی زبان های انگلیسی