گروه زبان انگلیسی

دوره IELTS

دوره IELTS

دوره های تخصصی آمادگی آزمون IELTS

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای مهاجرت ، کار و تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر در مقابل تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد.

این آزمون هر 4 مهارت های انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ) را ارزیابی می کند. از آنجایی که مدرک  IELTS برای اهداف متفاوتی استفاده می شود، این امتحان در 2 بخش  Academic و General  طراحی وبرگزار می شود، اما محتوای این دوبخش تفاوت بنیادی با یکدیگر ندارند و هرچهار مهارت اصلی سنجیده شده و هریک نمره جداگانه دارد.
دوره های تخصصی آمادگی آزمون  IELTS به گونه ای طراحی شده اند که فراگیر را برای  آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی با ممتحن بین المللی آماده کنند. هدف اصلی دوره های IELTS آشنایی و آماده سازی هر چه بیشتر متقاضیان  برای شرکت در آزمون مربوطه می باشد، به طوریکه هر  فراگیر بتواند طی مدتی معین خود را به نمره مورد نظر برساند.

ielts-practice

دوره های IELTS  در سه سطح  زیر برگزار میگردد:

 

Basic IELTS 70  ساعت
IELTS1 80 ساعت
IELTS2 80 ساعت

 

همچنین کارگاه های تخصصی مهارت های چهارگانه ایلتس تحت عنوان  IELTS Workshops برگزار می شود  که با تمرکز بر یک مهارت خاص به صورت مستقل و در جهت آمادگی برای آزمون مربوطه هستند.

سطح مورد نیاز برای شرکت در کلاس های آیلتس IELTS

برای شرکت در دوره های آمادگی آزمون ایلتس، فراگیر یا باید در سطح قابل قبولی از دانش زبانی باشد یا اینکه بعد از اتمام کتاب American English File 3   امکان حضور در این کلاس ها را دارد. البته فراگیرانی که برای آزمون آیلتس محدودیت زمانی دارند میتوانند از سطح American English File 2   وارد کلاس های   BASIC IELTS شوند.
در صورتی که فراگیر در تعیین سطح،  پایین تر از سطح آیلتس باشد موظف است که در دوره های EFT   یا دوره های  top Notch شرکت نموده و بعد از گذراندن کتابهای پیش نیاز در دوره های آمادگی آزمون شرکت نماید .

معرفی آزمونهای آیلتس، تافل

  • آزمون تافل (TOEFL: Test Of English as a Foreign Language)
  • آزمون آیلتس (International English Language Testing System)

هر دو این آزمون ها، بطور دقیق مهارت شما در زبان انگلیسی را امتحان می کنند و به همین دلیل هم هزاران موسسه در سراسر دنیا مدرک تافل و آیلتس را معتبر می دانند. اما این دو آزمون و مدرک، در روش، ساختار و معیار تدریس متفاوت هستند.

آیلتس چیست؟

آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است که برای مقاصد تحصیل، مهاجرت و کار در کشورهای دیگر، توسط ۹۰۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان پذیرفته می شود.
در بخش مهارت شنیداری آزمون آیلتس از لهجه های متنوعی استفاده می شود (بریتانیایی،امریکایی،استرالیایی و …) بسته به هدف شما (کار یا تحصیل یا مهاجرت؟) شما باید دوره های آموزش آیلتس عمومی (General) یا دوره های آموزش آکادمیک (Academic) را بگذرانید.

تافل چیست؟

آزمون تافل IBT فقط یک نوع دارد؛ آکادمیک (دانشگاهی)  و توسط ۸۵۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور جهان شامل بریتانیا، آمریکا و استرالیا توسط ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرفته می شود.  لهجه و ساختار زبانی که در تافل یاد می گیرید، از نوع آمریکایی است. این آزمون بیشتر توسط موسسات آمریکایی و کانادایی پذیرفته می شود.

تفاوت های کلی تافل و آیلتس

جدای از گونه و روش آزمونی که هر کدام از این دو دارند، در آزمون تافل سوالات عمدتا بصورت چند گزینه ای (Multiple choice) هستند، در حالیکه در آیلتس شما طیفی از انواع سوالات را دارید، از جمله پاسخ های کوتاه، پر کردن جای خالی و نوشتن مقالات کوتاه (Short essay tasks).

از طرف دیگر زمان امتحان ایلتس (۲ ساعت و چهل دقیقه)، بطرز قابل توجهی کوتاه تر از ازمون تافل (حدود چهار ساعت) است

همچنین فقط یک نوع آزمون تافل وجود دارد که آن هم فقط و فقط با کامپیوتر برگزار می شود در حالیکه آیلتس دو نوع آزمون دارد، جنرال و آکادمیک روی کاغذ. همانگونه که گفتیم، آزمون آیلتس جنرال مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت یا اشتغال دارند، آزمون آیلتس آکادمیک هم برای کسانی است که قصد تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند.

ساختار آزمون های تافل و آیلتس

هر دو آزمون تافل و آیلتس از چهار بخش کلی تشکیل می شوند:

  • بخش گفتاری
  • بخش نوشتاری
  • بخش درک مطلب
  • بخش شنیداری

بخش نوشتاری

بخش نوشتاری آزمون تافل بصورت تایپی، و آزمون ایلتس بصورت نوشتاری بر روی کاغذ انجام می شود. در این بخش از آزمون تافل شما باید دو قسمت (Task) را تکمیل کنید. بخش اول یک مقاله ۳۰۰ تا ۵۰۰ کلمه ای باید بنویسید و در بخش دوم شما باید از یک Lecture یا ارائه کلاسی، یادداشت برداری کنید و بعد یک جواب ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه ای را متناسب با سوال بنویسید. اما در این بخش از آزمون آیلتس دو قسمت وجود دارد: قسمت اول به شما می گوید که اطلاعات و مفهوم کلی یک پاراگراف یا جدول یا نمودار را روی کاغذ بنویسید. و در بخش دوم باید یک مقاله ۲۵۰ کلمه ای را در مورد دیدگاه شما راجع به یک موضوع خاص یا در مورد یک سوال کلی بنویسید.

بخش شنیداری

آزمون ها بطور کاملا قابل توجهی در بخش شنیداری باهم تفاوت دارند! آزمون شنیداری تافل حدود ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد و در این مدت به فایل های صوتی دانشگاهی، لکچر و مکالمات دونفره گوش می دهید. در حین گوش دادن می توانید یادداشت برداری کنید و بعد از تمام شدن فایل صوتی، به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهید. در این بخش آزمون آیلتس، داوطلبان در حال گوش دادن به فایل صوتی می توانند به سوالات پاسخ دهند، همچنین سوالات علاوه بر چند گزینه ای شامل انواع مختلف دیگری از سوالات می شود.

معادل سازی نمرات آیلتس و تافل

آزمون تافل

 

آزمون تافل
جدول زمان بندی و تعداد سوالات آزمون تافل
آزمون تافل
جدول زمان بندی و تعداد سوالات آزمون آیلتس

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.