آموزش زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان

آموزش زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان

دسترسی سریع

ارتباط با استاد

امکان بازگشت وجه

بررسی اجمالی

جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در راستای شعار ” آموزش در هر مکان و هر زمان”  اقدام به برگزاری کلاسهای زبان انگلیسی آنلاین برای کودکان کرده است. آموزش زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان  با منابع آموزشی زیر تدریس میگردند:

کتابهای first friends – family&friends برای سنین 8 تا 11 سال
کتابهای TEEN2TEEN برای  سنین 11-15 سال
کتابهای INTERCHANGES , PASSAGES برای سنین 15-18 سال

کتابهای Family&Friends

مجموعه Family and Friends یک دوره آموزش زبان انگلیسی مناسب برای کودکان در سنین 8 تا 12 سال است که در هفت سطح (یک سطح مقدماتی و شش سطح اصلی) توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.
این کتاب هفت سطح دارد که ۶ سطح آن (کتاب ۱-۶) در جهاد دانشگاهی اصفهان تدریس می‌شوند و کتاب‌های (First Friends (۱-۳ جایگزین کتاب Family & Friends Starter شده‌اند.
کتاب های Family and Friends از سری جدید منتشر شده کتاب ها است که در جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، برای تدریس زبان انگلیسی به کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از سطوح این مجموعه دارای یک کتاب دانش آموز، یک کتاب تمرین، کتاب معلم، کتاب های تست، منابع کمک آموزشی، فایل های صوتی و نرم افزار اینتراکتیو(تعاملی) می باشد که زبان انگلیسی را طبق اصول و همچنین سرفصل بندی منظم و بدون خستگی کودک آموزش خواهد داد. در این مجموعه تمام سعی بر این بوده است تا آموزش ها در قالب تصاویر رنگی و جذاب ارائه شود تا کودک هر چه بیشتر علاقه مند یادگیری باشد. نرم افزار آموزشی این کتاب نیز به صورت جداگانه مباحث آموزشی کتاب را به صورت کاملا تعاملی و بر اساس کتاب اصلی و تمرینهای کتاب تمرین، آموزش می دهد. همچنین پیش از دوره ابتدایی یک کتاب تحت عنوان مقدمه برای الفبا ارائه شده است که توسط این کتاب نحوه خواندن و نوشتن الفبای زبان انگلیسی به کودک آموزش داده می شود. از ويژگي هاي اين مجموعه آشنايي با دانش صدا و پژواک، آزمون و تمرين هاي مشخص براي تعيين سطح زبان آموز و حمايت کامل از معلم و پدر و مادر مي توان نام برد. این مجموعه می تواند در جهت رسیدن به بالاترین درجه از سودمندی، از سوی کودکان، دانش آموزان، والدین و مدرسین زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گیرد.
این سری کتاب‌ها برنامه آموزشی فوق العاده قوی شامل زبان، صداشناسی و آموزش های اجتماعی را پوشش می دهد. این کتاب توسط «نائومی سیمونز» (Naomi Simmons)، «تمزین تامپسون» (Tamzin Thompson) و «جنی کوئینتانا» (Jenny Quintana) تالیف و نگاشته شده است.
با توجه به گفته وبسایت آکسفورد، هیچ کتابی به اندازه Family and Friends مزایای آموزشی در اختیار فراگیر قرار نمی دهد. این کتاب برنامه آموزشی قوی ارائه می کند و تمرکز آن روی مکالمات واقعی و نگارش متون است.

        برنامه طبقه بندی شده آموزش تلفظ First Friends:

 • سطح 1: اسامی حروف کوچک و بزرگ الفبا.
 • سطح 2: صداهای ابتدایی.
 • سطح 3: کلمات تک بخشی، واژه های ساده و ترکیبی.

     برنامه آموزش ارزشهای اجتماعی:

این مجموعه با بهره گیری از تصاویر برگرفته از زندگی واقعی به طرزی کاملا طبیعی و قابل فهم مهم ترین ارزشهای اجتماعی را در کنار نحوه استفاده از زبان به کودکان آموزش می دهد. این ارزشها عبارت اند از:

 • تقسیم کردن با دیگران، رعایت ادب و نوبت.
 • اهمیت احترام به بزرگترها.
 • اهمیت مراقبت از حیوانات و آسیب نرساندن به آن ها.


مجموعه کتابهای Family and Friends به همراه بسته شگفت انگیز منابع چاپی و دیجیتال یکپارچه و سی دی صوتی مخصوص فراگیران – به همراه تمرینهای اضافی گفت و شنود ارائه شده است. برنامه آموزش گام به گام صداها در کنار برنامه آموزش ارزشها ، مهارت های اجتماعی و عاطفی و همچنین مواردی از جمله آزمون های زبان آموزان جوان کمبریج از جمله نقاط قوت این مجموعه کتابها هستند. روش تدریس واضح و روشن به همراه اهداف مشخص شده برای هر درس و نیز فعالیت هایی با دقت طبقه بندی شده یادگیری کودکان شما را تضمین می کند. همچنین برنامه مهارت آموزی منظم این مجموعه کودکان شما را در ارتقاء روزافزون مهارت های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن یاری می نماید.آموزش صداها بسیار ساده و مفرح است. این برنامه به طور خاص برای زبان آموزان غیربومی تدوین شده است؛ بدین معنی که هر صدا به شیوه های کاملا ساده و قابل فهم تدریس شده و نحوه تولید آن تمرین می شود. تمرین ها و آموزشی نگارش با ساختار و الگویی بسیار منظم طراحی شده است تا مدرسین را در آموزش مهارت های ضروری نگارش از جمله علائم نقطه گذاری یاری نمایند. بدین ترتیب زبان آموزان میتوانند بعد از آموزش صحیح به راحتی تمرین های نگارش شخصی خود را چه در کتاب کارشان و چه در کاربرگ هایی که از سی دی منابع کتاب معلم اخذ شده است انجام دهند. فرهنگ واژگان تصویری موجود در کتاب و لیست های واژگان در انتهای کتاب درسی زبان آموزان را در انجام تمرین های خواندن و نوشتن حمایت و پشتیبانی می کنند.
طیف گسترده ای از منابع چاپی و دیجیتال مرتبط با موضوعات درسی فراگیران زبان را در برآورده ساختن نیازشان با روش های یادگیری متفاوت کمک کرده، آنها را با دروس این مجموعه بیش از پیش درگیر می سازد. سی دی منابع کتاب معلم حاوی بسته کامل منابع قابل کپی از جمله کاربرگ های آموزش من جمله آموزش دروس و ارزشها، تمرینهای اضافی نگارش و فعالیت های ساخت کاردستی می باشد . Family and Friends فقط موفقیت درسی را به همراه نداشته و همچنین سعی در پرورش کودک در همه جوانب دارد. برنامه آموزش ارزشهای این مجموعه سعی در پرورش مهارت های عاطفی و اجتماعی کودکان در زندگی واقعی دارد تا به این وسیله بتواند موفقیت آنها را در محیط کلاس و خانواده تضمین کند.

کتابهای Teen 2 Teen
در این مجموعه کتاب ها سرفصل ها و دستورالعمل ها به زبان بسيار ساده نوشته شده تا استفاده از زبان مادري را در کلاس به حداقل برساند. برنامه درسي دستور زبان بسيار با دقت به جلو مي رود و اجازه مي دهد دانش آموزان به درک زمينه هاي کليدي قبل از حرکت به ساختارهاي چالش برانگيز بعدي دست يابند.
ویژگی خاص مجموعه Teen 2 teen محتوای جذاب و قابل لمس آن برای نوجوانان است. این محتوا شامل مسائلی از جمله علایق آنها، دوستان آنها، رویاها و آرزوهای آنها؛ و کنجکاوی آنها برای یادگیری در مورد جهان و … است. مفاهیم جدید با صراحت و با استفاده از نشانه ها و تعاریف بصری آموزش داده می شوند.
در بعضی از بخش های کتاب تین تو تین زبان آموزان واژگان انگلیسی مورد نیاز برای بیان موضوعات که در کلاس درس مدرسه آموخته اند مانند درس ریاضی، جغرافیا و … را می آموزند. این مبحث علاوه بر جذاب و جالب بودن برای زبان آموزان، به آنها نشان می دهد که یادگیری زبان انگلیسی وسیله ای برای افزایش دانش و یادگیری بیشتر در مباحث دیگر نیز هست.
از ويژگي هاي اصلي کتاب مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:
• مکالمات کتاب زبان گفتاري طبيعي را انعکاس داده و از اصطلاحات و عبارات روزمره به خصوص زبان رايج نوجوانان بهره برده است.
• ساختار و نشانه گذاري هاي واضح، تدريس منسجم زبان جديد، پيشرفت ساختار محور سنتي به راحتي همه سبک هاي تدريس حتي در کلاس هاي بزرگ با جمعيت زياد را پوشش داده و تدريس با حداقل آمادگي براي معلمان ممکن مي سازد.
• کاربرگ هاي تمرين اضافه، آزمون ها و منابع متنوع ديگر يک بسته جامع پشتيباني براي همه معلمان در تمامي سطوح و با تجارب مختلف ارائه داده است.
• استراتژي هاي مهارت خواندن و مهارت نوشتن انتهاي کتاب در سطوح بالا معرفي شده تا به خوبي زبان آموز را براي دوره متوسطه دوم آماده کند.
• همچنين موضوعات فرهنگي و جهاني به شکلي انتخاب شده که با حس کنجکاوي نوجوانان منطبق باشد.
• کتاب به همراه يک DVD است که شامل فيلم، نرم افزار و فايل صوتي مي باشد.

کتابهای Interchange
در این مجموعه کتاب ها در هر درس به بررسی یک موضوع خاص پرداخته است. درس ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و با ارائه‌ متن و تمرین‌های متنوع سعی در آموزش مهارت های اصلی و واژگان زبان انگلیسی به شیوه‌ای جذاب را دارد.
اين مجموعه کتاب  همانند ويرايش هاي قبل،داراي 4 سطح مختلف است.اين کتاب ها با تاکيد بر مهارت هاي Speaking و Listening به پيش مي رود. محتوا از طريق CD همراه کتاب در اختيار زبان آموز قرار مي گيرد. اين مجموعه بيشتر ميخواهد زبان آموز را به گونه اي بار بياورد که در موقعيت هاي مختلف توانايي گفت و گو هاي ساده را بدون هيچ مشکلي داشته باشد. البته در اين ۴جلد کتاب آموزش زبان انگلیسی ،دايره واژگان و گرامر فرد نيز افزايش پيدا مي کند.از ويژگي هاي اين مجموعه برنامه درسي مرتبط، آموزش دستور زبان، آموزش لغت و آموزش تلفظ است. اين مجموعه شامل پيشنهادات از معلمان ودانش آموزان سراسر جهان است.

کتابهای Passages

مجموعه passages (ویرایش سوم)برای آموزش زبان انگلیسی آمریکایی  در سطح پیشرفته می باشد. این مجموعه شامل مثال و توضیحات شفاف که باعث بالابردن سطح و استفاده آسان دستور زبان، نوشتن فعالیت های علمی، برای آموزش گوش دادن و تمرین لغات، آشنایی با واژگان، افعال عبارتی، پیشوندها و پسوندها، می باشد. این دوره ۲ جلدی بعد از دوره ۴ جلدی اینترچنج استفاده می شود.
ویرایش سوم مجموعه Passages نسل جدید این مجموعه آموزشی محبوب و موفق از مولفان معروف جک ریچاردز و چاک سندی می باشد. برنامه آموزشی چند مهارته و دو سطحه این مجموعه در کوتاهترین زمان و به بهترین شکل زبان آموزان جوان و بزرگسال سطح متوسطه عالی را به سطح پیشرفته ارتقاء میدهد. محتوای کاملاً به روز و واقعی این مجموعه به همراه فیلم های آموزشی جدید و منابع دیجیتال کامل و قوی، انگیزه زبان آموزان را در مسیر موفقیتشان دو چندان می سازد. این مجموعه به خوبی زبان آموزان را به برقراری ارتباطات به زبان انگلیسی با مهارت، دقت و تسلط بیشتر سوق میدهد. این کار از طریق ویژگی ها زیر صورت میپذیرد:

 • ساختارها و واژگان واقعی و طبیعی پیشرفته بیشتر
 • مباحث فکر برانگیز و تمرینهای نگارش آکادمیک بیشتر
 • عناوین چالش برانگیز درک مطلب شنیداری و خواندن بیشتر

دوره های زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان در مرکز آموزشهای الکترونیکی برگزار میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

مرکزآموزشهای الکترونیکی -37932073 داخلی 15

 

 

 

برنامه آموزشی

 • روزهای برگزاری:

  شروع دوره از 7 و 8 مرداد ماه

  هیچ موردی در این بخش وجود ندارد

نقد و بررسی

‫5 ستاره
0
‫4 ستاره
0
‫3 ستاره
0
‫2 ستاره
0
‫1 ستاره
0
0.0
0 امتیاز

اولین نفری باشید که درباره “آموزش زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان” دیدگاه خود را می نویسید!